БЕРДИЧІВСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

”Оберіг-26“

Психологічний реабілітаційний центр для учасників АТО

+38 093-856-44-84

+38 097-250-87-11

Допомогти
СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ

Минуло 3 роки з моменту гибелі цілого танкового екіпажу в с. Піски Донецької області. Віддавши свої життя хлопці дали можливість українським військам закріпитися у районі села Піски, завдяки чому зняли оточення підрозділів, які захищали Донецький аеропорт.  Під час останньої подорожі на Схід ми встановили хрест, який виготовили вінницькі волонтери, на місці героїчного вчинку капітана Лавренка. Щоб не потрапити в полон до сепаратистів та не допустити захоплення ними бойової машини капітан Олександр Лавренко підірвав себе разом з танком. Ніколи не зітруться з пам’яті імена героїв, які віддали життя, захищаючи нашу Батьківщину. Вічна слава героям!

  1. Екіпаж з Вінниці "Андрюхи" (Андрій Нечипорук, Андрій Сирак), це люди з великої літери. Я пишаюся, що Бог звів мене з такими патріотами. Завдяки Вам, Вашій ініціативі, ніхто і ніколи не забуде місце загибелі екіпажу. Сподіваємося, що після закінчення війни, там буде стояти пам'ятник тим, хто загинув, захищаючи свою рідну землю. Вони віддали найдорожче для того, щоб ми жили. Давайте це цінувати.  Ці військові загинули, захищаючи нас з вами і загинули вони під час не оголошеної війни, яка забрала вже сотні життів. Наше завдання сьогодні - пам'ятати ті страшні дні і ніколи не забувати, що заради нашого світу померли кращі хлопці. Ми повинні передавати цю пам'ять підростаючому поколінню.  Я вірю, що війна закінчиться, а пам'ять про хлопців-героїв буде жити в серцях всіх українців. Я глибоко вдячна всім рідним загиблих хлопців, тому що саме завдяки Вам Вони виросли такими сміливими і відважними. Душу й тіло ви поклали за нашу свободу! Безмежно вдячні Вам! Спочивайте з миром! Перемога буде за нами! Вічна пам'ять Героям!!!! Ще додадково буде відео, як хлопці встановлювали хреста нашим Героям!!!!

Я ХОЧУ КОЖНОГО ЧЛЕНА ЕКІПАЖУ ЗГАДАТИ ПО ІМЕНІ....

Лавренко Олександр Миколайович. Дата та місце народження: 9 березня 1983 р., м. Лозова, Харківська область. Дата та місце загибелі: 21 липня 2014 р., с. Піски, Ясинуватський район, Донецька область. Звання: Капітан. Посада: Командир роти. Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада Обставини загибелі: Загинув 21 липня 2014 р. у підбитому танку о 10:00 під час бою в селі Піски (Ясинуватський район) поблизу Донецька. Разом з Олександром загинули молодший сержант О. Вохрамеєв (навідник) та старший солдат А. Кулягін (механік-водій).

21 липня 2014 року танкова рота капітана Лавренка разом з механізованим взводом вела бій по захопленню та знищенню блокпосту терористів в районі села Піски.  Танк командира роти рухався в голові колони. При підході до блокпосту сепаратистів потрапив в засідку. Зав'язався бій. Екіпаж Лавренка влучним вогнем підбив танк сепаратистів, знищив два автобуси і декілька кулеметних точок після чого ввірвався на позиції блокпосту. В цей час екіпаж бойової машини піхоти, яка рухалась в колоні за танком командира роти, розпочав евакуацію поранених. Екіпаж танку своєю бронею та вогнем з гармати і кулемета почав прикривати дії евакуаційної групи. Невдовзі прийшло повідомлення, що терористи збираються розпочати контратаку. Танк капітана Лавренка першим висунувся на ймовірний рубіж атаки, знищивши при цьому дві мінометні обслуги терористів, але в той же час значно відірвався від своєї роти. Маневруючи під вогнем противника танк потрапив на  замаскований потужний фугас. Внаслідок вибуху екіпаж загинув, а капітан Лавренко отримав тяжкі поранення. Щоб не потрапити до полону сепаратистів та не допустити захоплення ними бойової машини капітан Олександр Лавренко підірвав себе разом з танком... На момент загибелі йому був 31 рік. Завдяки героїчним та сміливим діям екіпажу танку капітана  Лавренка вдалося не допустити контратаки елітного підрозділу терористів. Українські війська закріпилися у районі села Піски, завдяки чому було знято оточення підрозділів, які захищали Донецький аеропорт.  Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). Указом Президента України № 388/2016 від 9 вересня 2016 року, за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі , присвоєно звання «Герой України» (посмертно). СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!!!!!СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ!

 

 

Кулягін Андрій Олександрович

Дата та місце народження: 3 вересня 1992 р., с. Носи, Шишацький район, Полтавська область. Дата та місце загибелі: 21 липня 2014 р., с. Піски, Ясинуватський район, Донецька область. Звання: Старший солдат. Посада: Механік-водій. Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада. Сімейний стан: Залишились батьки і двоє братів.

УказомПрезидентаУкраїни № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "заособистумужністьігероїзм, виявленіузахистідержавногосуверенітетутатериторіальноїцілісностіУкраїни, вірністьвійськовійприсязі", нагородженийорденом «Замужність» III ступеня (посмертно).Указом № 22 від 2 квітня 2017 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Вохрамеєв Олександр Миколайович

Дата та місце народження: 9 жовтня 1973 р., м. Апостолове, Дніпропетровська область. Дата та місце загибелі: 21 липня 2014 р., с. Піски, Ясинуватський район, Донецька область. Звання: Молодший сержант. Посада: Навідник танку. Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Указом № 22 від 2 квітня 2017 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!!!ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ У НАШИХ СЕРЦЯХ!!!

 

Опублiкованна: 17.01.2018