БЕРДИЧІВСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

”Оберіг-26“

Психологічний реабілітаційний центр для учасників АТО

+38 093-856-44-84

+38 097-250-87-11

Допомогти
Артилеристи і волонтери привезли дітей з Донеччини відпочивати в Бердичівський район

38 дітей і 5 вчителів з Бахмутської школи Артемівського району Донецької області приїхали відпочивати на Бердичівщину. Другий рік поспіль їх поїздку сюди організовують військові 26-ої артилерійської бригади та волонтер Ірина Піскун. Цього року з дому до Києва діти приїхали поїздом. Кошти на дорогу для них збирали бердичівські артилеристи, а екскурсії організували волонтери.

Біля вокзалу на дітей чекає автобус, наданий Миколою Білосвітом, – демобілізованим військовослужбовцем 12-го батальйону територіальної оборони «Київ». Для відпочивальників приготували екскурсію містом. Її проводить теж колишній воїн Антон, який до АТО професійно займався екскурсіями столицею.

Дітям показали історичні місця і пам’ятки архітектури, зводили на Хрещатик. Коли вони побачили пам’ятник коту, а затим – їжачку, у них на обличчях частіше починає з’являтися посмішка. У захваті починають фотографуватись і відправляти фото батькам.

Далі у програмі – Майдан Незалежності. Тут найбільший захват викликає фонтан, в який можна босоніж зайти. У спеку це неабияк радує і дорослих, і малих.

Сто бутербродів, щоб підкріпитися, дітям передала Оксана Зайцева, – відома у столиці власниця ресторанних закладів.

Найцікавіше чекало на гостей з Донеччини у Межигір’ї, де екскурсія для них продовжилась. Там Армен Нікогосян – відомий хірург з часів Майдану, який врятував сотні життів в АТО, організував для дітей екскурсію. Але спершу – обід у колишніх володіннях Віктора Януковича. Дітей нагодували як годиться і показали парк раритетних автомобілів.

Зі столиці їх везуть у село Озадівка, що на Бердичівщині. Тут другий рік поспіль дітей зустрічає та безкоштовно приймає табір «Відкрите серце», на чолі з його керівником Петром Залізним.

Хоч і втомлені з дороги, але вони щасливі, що нарешті приїхали. Ті, хто був тут минулого року, впізнають своїх наставників. Так у цьому таборі називають вожатих. Дітей годують і розселяють по кімнатах.

До кінця липня для них продумали насичену програму. Обов’язковим є відвідування військової частини артилеристів.

Військові не даремно так опікуються цими дітьми. Адже, коли артилеристи на сході дислокувались неподалік села Бахмутське, вони завітали у школу, де й познайомились з ними. Згодом один з військових розмалював стіни у школі у яскраві, з казковими персонажами. З того часу артилеристи і школярі товаришують.

У бригаді їм дозволили постріляти з автомата і кулемета. Більшість робить це охоче. Хоча є й ті, кому страшно чути постріли. Показали дітям і військову техніку. Не обійшлося тут без селфі і щасливих телефонних дзвінків додому. Ну а далі – справжній солдатський обід. Діти жартують: у бригаді – смачніше, ніж у таборі. З таким ритмом додому поки не хочеться.

«Ми гуляємо, робимо різні аплікації, малюємо, їздимо на різні екскурсії. Найбільше мені сподобалось тут, у військовій частині, бо я тут постріляв. Мої враження прекрасні», – говорить Олег Вахов.

«На гуртки ходимо, в ігри граємо, на батуті стрибаємо. Чого б хотілось? Інтернету і зв'язку МТС, щоб ловив», – каже Валерія Шостак.

«Дуже цікаво подивитися зброю, як вона працює і де застосовується», – говорить Ілля Матвєєв.

На Житомирщину батьки охоче відправляли дітей, говорить вчитель фізкультури Бахмутської школи. Досвід минулого року показав: їм цікаво відвідати нові місця.

«Діти хочуть під час відпочинку покупатися. Дуже! Їм цього не вистачає, тим-паче літо, кажуть, цьогоріч і минулоріч це єдине, чого не вистачає. Половина була минулого року, решта – тут не була. Їм дуже подобається тут, їм весело у таборі, вони люблять екскурсії. Ми були у Києві на екскурсії, де побачили багато всього», – каже вчитель Бахмутської школи Тетяна Таранова.

Дочекавшись командира частини, діти з Донеччини оточують його, щоб привітати як годиться. А ще – вручити невеличкі презенти йому та волонтеру, завдяки яким вони приїздять безкоштовно відпочивати.

«Приїзд цих дітей свідчить про те, що не все так погано в нашій державі, що міст між сходом і центром України налагоджений. Діти – це перспектива, це майбутнє нашої держави. Тому я сам задоволений, що вони знаходяться в Бердичеві», – говорить командир бригади Андрій Маліновський.

Додому діти поїдуть також коштом 26-ої бригади, яка придбала для них квитки. До того часу дітям обіцяють свято безкоштовних атракціонів і поїздку на Вінницькі фонтани.

Наступного року, переконує командир 26-ої, діти неодмінно приїдуть ще. А коли буде мир, гостювати продовжать. Але у більшому складі.

Опублiкованна: 29.01.2018